
Dropper Køben går for Berlin
– Messa i København er bra den, men nå har vi lyst til å gjøre noe annet, sier karene i Moods of Norway. De har bestemt seg for å kutte ut den danske messa til fordel for den tyske.
Mer interessant i Berlin enn i København, mener Hugo Opdal (stående) og Peder Børresen i Moods of Norway.

Moods of Norway har i disse dager stand på Bread & Butter i Berlin, og tviler ikke på at dette er veien å gå for å nå ut.– Dette er både større og bedre enn moteuka i København, og ikke minst er denne messa europeisk og ikke så rendyrket skandinavisk. Også det er kjempemorsomt å være her. Så nå blir vi nok her en stund, sier Peder Børresen. Gutta har også tatt et annet skritt ut i Europa, og ansatt Elisabeth Leijonhufvud som ansvarlig for det europeiske markedet. Dette, og flere messedeltakelser i Berlin, håper de vil øke det europeiske salgetCokctail mountaining
Siden standen er på området for herreklær, er det herrekolleksjonen som får mest oppmerksomhet denne gangen. Og for neste høst og vinter er temaet Cokctail mountaining, med fjellvandring og -moro i Stryn og omegn som inspirasjon. De har gravd i gamle bilder, og vandret i turist- og fjellhistorie.– Fjellinspirasjonen er veldig tydelig; det er mye grov strikk, og farger som burgunder, oransje og rust går igjen. Vi har overført autentiske prislister på bredturer til print, og gamle bredførere er helter i kolleksjonen, sier Hugo Opdal.En annerledes kolleksjon
En god del er også produsert i Italia; noe som gir en fin skinnkvalitet og et mer skreddersydd uttrykk, forteller de. Og ytterjakkene er en viktig del av kolleksjonen. – Vi har alltid vært store på dresser og konfeksjon, og det er gøy å se at det går mer unna av yttertøyet også. Alt i alt er nok dette en litt annerledes kolleksjon enn hva vi er kjent for. Men vi har fått god feedback; og det er jo fortsatt glade klær til glade fjellfolk, påpeker de to.