Moods of Norway tilbakekaller vaffeljern

På grunn av produksjonsfeil trekker Moods of Norway tilbake ca 7 000 traktorvaffeljern. Det er funnet feil på enkelte vaffeljern som har vært i salg fra 24. oktober i år. Salget er nå stoppet.

Publisert

- For å være på den sikre siden kaller vi tilbake samtlige traktorvaffeljern vi har fått laget og solgt, også de fra 2010. Vi ber alle som har dette produktet om å slutte å bruke det og levere det tilbake der det ble kjøpt. Kundene får pengene tilbake. I tillegg får de et plaster på såret i form av et gavekort, sier daglig leder Nils Are Karstad Lysø i Moods of Norway.

Produksjonsfeilen har ført til at enkelte vaffeljern har kortsluttet eller at jernene har blitt for varme og fått en sprekk i lokket. Det var tilbake¬meldinger fra kundene de siste ukene som førte til at salget ble stoppet. Den siste uken har selskapet jobbet for å kartlegge om problemene skyldes produksjonsfeil eller andre forhold. Det er nå klart at det foreligger en feil i produksjonen som har gitt utslag på enkelte vaffeljern. Vi ønsker at alle våre kunder skal føle seg trygge på våre produkter. For å være på den sikre siden har vi derfor valgt å tilbakekalle samtlige vaffeljern.

Produktet er testet og godkjent. Men stikkprøver vi har foretatt nå viser imidlertid at det er en produksjonsfeil på vaffeljernene.

- Vi ønsker ikke at det skal være tvil om at våre produkter holder mål, uansett når de er produsert. Derfor kaller vi også tilbake de vaffeljernene som er kjøpt før 24. oktober. Vi gjør det vi kan for å få vaffeljernene tilbake. Vi beklager overfor alle som har gledet seg til traktorvafler, sier Lysø.

Kundene bes om å levere vaffeljernene til den forhandleren der de kjøpte vaffeljernene, eller sende en epost til vaffel@moodsofnorway.com for mer informasjon.

Powered by Labrador CMS