newhouse_oslo-hoy

NEWHOUSE til Norge

Nå er det slutt på tida med bare herreklær for Jostein R Gjengstø Agenturer AS. Med merket NEWHOUSE henvender de seg til kvinner som foretrekker klassisk stil eller en preppy look. Merkets Slow Fashion-konsept skal være en motvekt til tidas bruk-og-kast-mentalitet.

Publisert

I de nye lokalene til Jostein R Gjengstø (t.v) ved Mølleparken i Oslo råder optimismen. Direktør Per Wagnås i NEWHOUSE har tro på at merket vil gjøre det bra i Norge. Foto: Helle Hynne

Når det svenske merket nå skal satse i Skandinavia, er Norge et prioritert marked. I Sverige har merket 20 egne butikker, og i Norge ser Jostein R Gjengstø for seg både å åpne egne merkebutikker og å selge NEWHOUSE gjennom franchisebutikker. Han har også tro på å få til en flaggskipsbutikk i Oslo om ikke lenge.

Foto: NEWHOUSE

Yngre målgruppe

NEWHOUSE har eksistert siden 1986, og har i løpet av det siste året gjennomgått en omprofilering. De klassiske kjennetegnene og grunnleggende verdiene er beholdt, men målgruppen er blitt noe yngre og stilen mer preppy og britiskinspirert.

Gjengstø ser frem til å være med på den videre utviklingen.

– Vi har gjennomført slike omprofileringer med andre merker tidligere, og det er en spennende prosess når et merke skal vitaliseres. Nå ser jeg frem til å stifte bekjentskap med nye samarbeidspartnere, og få NEWHOUSE til å vokse i Norge, sier Gjengstø.

Foto: NEWHOUSE

Slow Fashion - motvekt til bruk og kast

Etter omprofileringen har miljø blitt et ekstra viktig satsingsområde, og merket lanserer nå filosofien Slow Fashion.

Kort sagt, betyr dette at plaggene skal ha en lang livslengde både når det gjelder stil og kvalitet, og at produksjon og frakt skal foregå så miljøvennlig som overhode mulig. Fly- og ekspressfrakt skal unngås.

– Vi er veldig stolte over å lansere dette, sier direktør Per Wagnås i NEWHOUSE. – Innen motebransjen er det veldig mye prat om økologiske stoffer og resirkulering, men fortsatt skal alt skje veldig fort. Slow Fashion-filosofien går blant annet ut på at et plagg skal kunne brukes i mange år. Kjerneverdiene våre er kvalitet, omsorg, stil og glede, sier han.

Foto: NEWHOUSE

Powered by Labrador CMS