matinique

- Fint å treffe mange leverandører på ett sted

- Det er fint å slippe å reise helt til Oslo for å kjøpe inn og kjekt å finne så mange leverandører på ett sted. Minimessa er et flott tiltak for oss som driver butikk, sier Barbro Bolme. Hun driver Freequent på Melhus og var blant de første innkjøperne på plass da vårens Minimesse åpnet i Radisson Blu Royal Garden Hotel i Trondheim onsdag.

Publisert

God trafikk hos Floyd og Ball Group i messelokalene i Radisson Blu Royal Garden.

Minimessa fortsetter i Trondheim torsdag og flytter til nye Clarion the Edge Hotel i Tromsø på fredag. Der blir det messe fram til søndag.

I Trondheim stiller drøyt 20 leverandører for å selge inn sine kolleksjoner for høst og vinter til butikker fra Nord-Møre og Nord-Gudbrandsdal i sør til Helgeland i Nord. I Tromsø er det vel 30 leverandører som tilbyr sine varer til innkjøpere fra Nordland, Troms og Finnmark.

Lørdag blir det i tillegg til de ordinære messeaktivitetene motevisning i Clarion the Edge Hotel. Da viser tre av Tromsøs butikker, M.A.S., Drømmedama og Moods of Norway og en rekke leverandører sine kolleksjoner for sommeren og høsten. Billettinntektene fra visningen går til Kirkens Bymisjon.

Andre Kristiansen i Matinique viser noe av høstkolleksjonen.

Hanne Lyngstad i Dranella og Karen by Simonsen haddemange innkjøpere innom sin stand.

Powered by Labrador CMS