espen.jpg

Mer tekstil på Gave og Interiør

- En interessant mulighet. Her treffer vi nye kunder, og interessen fra innkjøperne har vært meget bra, sier Henrik og Marius Trent i Trent Invest. De er en av stadig flere tekstilleverandører som stiller ut på Gave- og Interiørmessen på Lillestrøm.

Publisert

Nye kunder og nye muligheter på Gave- og Interiørmessen for Espen Snedsbøl og andre tekstilleverandører.

- Et bevis på en stadig økende bransjeglidning mellom interør og klær. Trender og fargepaljetter for de neste sesongene er så å si identiske for klær og intriør. Livsstilbutikker og blandingskonsepter med klær, gaver og interiør vokser voldsomt. Derfor er det interessant for oss å delta her på Lillestrøm, sier Trent og flere andre leverandører, som Roar og Lise Selbæk i Selected Brands, Ragnar Hole i Drøbak Motehus, Thomas Alexandersen i Ball Group, Therese Dalen, Otto Davidsen i Jackpot og Mona Lise Winther i Cream.

Jacob Søndergaard

Lag fashion-gate!

Alle har de et sterkt ønske til arrangørene: Organiser hallen bedre og lag en ”fashion-gate” hvor alle moteleverandørene blir mer samlet enn i dag, så vil det komme enda flere.

Blandet

Inntrykket til tekstilleverandørene etter første messedag var noe blandet. Reaksjonene spenner fra de svært fornøyde som fikk flere nye kunder i løpet av kort tid til de som håpet på at trafikken skulle ta seg opp og at ”det blir likar i mårra”. Defleste innser at dette er et nytt marked som det vil ta tid å jobbe seg inn i. Noen hadde fått konkrete ordre kjapt: Slik som han som utbrøt etter to timer: - Nå er standen betalt, resten er bonus!

Rekordmesse

Gave- og Interiørmessen arrangeres i år for 58. gang, med rekorddeltakelse. 502 utstillere i fem haller pluss glassgaten i inngangspartiet, fordelt på klær, smykker, bijouteri, tilbehør, håndverk, souvenirartikler, boligtekstiler, alle typer interiør- og gavekonsepter, blomsterrelaterte produkter, barneprodukter, hobby, leker, kort og papir. Det er 37 flere utstillere enn på forrige messe, og økningen kommer først og fremst på tekstil og tilbehør.

Arrangørene er meget godt fornøyd med et stadig flere tekstilleverandører finner veien til Lillestrøm, og vil satsee videre på at tekstilseksjonen skal vokse videre.

Like trender

Jacob Søndergaard i danske pej gruppen har trendseminarer under messen. Trender og farger på interiør går i eksakt samme retning som klær, og det blir stadig flere likhetspunkter mellom de to områdene.

Søndergaard kan registrere store forskjeller på det danske og norske markedet. På messen Formland i Danmark var det færre utstillere, færre besøkende og en dempet stemning. På Lillestrøm råder optimismen.

Norge skiller seg ut

- Norge skiller seg markant ut fra sine nordiske naboland. Nordmenn bruker mye mer på gave-og interørartikler enn sine nordiske naboer, og dere bruker dobbelt så mye som dere tror selv! I en undersøkelse pej gruppen har gjennomført trodde nordmenn at de brukte vel 15 milliarder kroner til gave og interiør, men de faktiske tall viser at forbruket er på godt over 30 milliarder. Dette tilsvarer et forbruk på godt og vel 8 tusen kroner per nordmann i året. Tilsvarende tall for Danmark er rundt 5.300 kroner, Sverige rundt 6.000 kroner og Finland 3.700 kroner.

Powered by Labrador CMS