
Match med internasjonalt preg
Modellene var en attraksjon da kleskjeden Match inviterte til motevisning i den gamle trikkestallen på Sagene. Visningen var stylet og koreografert av designeren Frank Remme, og bar preg av at han har internasjonal couture-erfaring. Ikke mindre enn 13 modeller i verdensklasse var flydd inn for anledningen.
Internasjonale modeller viste den nye Match-kolleksjonen

Høstens Match-kolleksjon har et mystisk, mørkt og vågalt preg, særlig når det gjelder dame. Remme har latt seg inspirere av Stanley Kubricks erotiske thriller «Eyes Wide Shut», der Tom Cruise og Nicole Kidman spiller hovedrollene. Han har særlig hentet elementer fra stemningsfulle og skremmende maskeradeballet, der det brukes mye rødt og sort.
Silhuetten for damene er lang og elegant, med renskårne, sexy aftenkjoler og androgyne smokinger med skarpe skuldre. Herrene er mer klassiske.

Fargepaletten er mørk med aksentfarger i burgunder, flaskegrønt og marine. Det brukes mye naturmaterialer som skinn, ull og jersey, samt viskose og modalblandinger.
Publikum bestod hovedsakelig av kjedemedlemmer, butikk- og bransjefolk, og etter visningen var det mingling og fest med musikk fra Datarock.
